Smrt

28. srpna 2017 v 10:23 | Lina |  Magie

Čarodějnice věří, že pokud nás opustí některý blízký člověk nebo domácí mazlíček, zůstává jim schopnost naslouchat vám a být s vámi. To neznamená, že by se sekli a nemohli dál. Je to pouze způsob, jakým Duch umožňuje rozdávat lásku a povzbuzení svým živým bližním, dokud si neuvědomí, že smrt není konečná, ale pouze další zastávka.


Většina čarodějnic věří, že jakmile se s námi zesnulý řádně rozloučí, duch člověka odchází do nádherné říše, kterou si nedovedeme ani představit. Tam se vyvíjí a sílí, reviduje, co se naučil během posledního života na Zemi, a rozhoduje, zda se sem ještě jednou vrátí.
V souvislosti se smrtí lidí, který zesnulý opouští, potřebují jisté uzavření, a to především pokud smrt přišla náhle. To je právě období spočinutí, dokud člověk s mrtvým není schopen komunikovat. Pro některé je toto období kratší, pro jiné delší.
Američané se všeobecně špatně vyrovnávají se smrtí, ačkoli sledují množství hororových a kriminálních filmů, čtou detektivky a knihy záhad. Jakmile se s ní setká člověk osobně, je ztracen.
Přechod a pohřeb mohou být sloučeny dohromady v jeden obřad nebo to mohou být oddělené rituály. Přechod je vyjádřením smutku pozůstalých a má usnadnit a zajistit bezpečnou cestu zesnulého na druhý břeh. Důvodem oddělení těchto dvou rituálů je obvykle odlišné vyznání členů rodiny, kteří trvají na svých zvycích.
Rituál přechodu můžete provádět také výraz úcty. Moje teta například nebyla čarodějka, přesto jsem provedla obřad na důkaz mé úcty k ní.

Obřad rozloučení

Doba uskutečnění: Úplněk ( pondělí, čtvrtek, pátek)
Pomůcky: Zvonek, oblíbená svíce (v oblíbené barvě zesnulého) , osm svící na pozice osmi svátku, kotlík, svěcená voda, zapalovací svíce, věci zemřelého: oblíbená kytka, fotografie, nápoj a kus jídla, kotlík, seznam příbuzných od prababičky a pradědy.
Příprava: Připravte si oltář doprostřed místnosti, nebo na stůl, rozložte 8 svící do kruhu. Kolem rozložte květiny, svíci zesnulého zapalovací svíci, fotografii, jídlo a pití. Náhodně ale souměrně.
Nyní si stoupněte do kruhu a již jej neopouštějte do konce.
Zapalovací svící zapalte všechny svíce a zamíchejte energie na stole nebo nad oltářem krouživým pohybem rukou. Zpečeťte překřížením rukou na hrudi.
Postup: Otevřete kruh a čtvrti. Pokud jsou v místnosti další lidé postavte se všichni do kruhu a držte se za ruce.
Podívejte se na fotografii a řekněte:
Pomalu se posvátné Kolo roku otáčí
a s sebou nese dar přeměny.
Stejně točí se koloběh života,
smrtí a znovuzrození.
A umožňuje nám svého osudu naplnění.
Třikrát nahlas vyslovte jméno zesnulého. Pak řekněte:
Již jsi přešel na druhou stranu,
přesto ti žehnáme Šťastnou cestu.
Přejete-li si přivést zesnulého do říše vašich předků, uděláte tuto nabídku a přečtete seznam jmen, přičemž nakonec přidáte nové jméno. Pokaždé, když vyslovujete jmén zesnulého, pokropíte kotlík nebo misku.
Může vypadat následovně:
Ctím památku mého pradědečka
Romana Nováka.
Ctím památku mojí prababičky,
Evy Novákové.
Ctím památku mé babičky,
Dity Novákové.
Ctím památku mého strýce,
Tomáše Nováka.
Ctím památku mého psa Joyeho.
Ctím Pána a Paní. ( nebo jiného vašeho boha)
Nechť požehnají živým stejně
jako mrtvým.
Do kotlíku nalijte nejoblíbenější nápoj zesnulého, přičemž řekněte: Ctím památku mého přítele Radoslava Nováka. Buď mu požehnáno!
Po skončení uzavřete kruh a čtvrti. Květiny a jídlo polože mimo kruh. Obsah kotlíku vylijte před dům. Je-li to možné, nechte oblíbenou svíci dohořet úplně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama