Úvod do čtení z ruky

12. července 2017 v 13:25 | Lina |  Magie

Historie Chiromantie

Dávný zájem Orientu o lidské tělo zřejmě souvisel se snahou o dokonalé poznání přírody, pochopení přírodních zákonů i života na Zemi. Z historie je dobře známa moudrost staré čínské mediíny, která se snažila studovat vesmír a dění na Zemi v těch nejširších souvislostech a takto získané poznatky vhodně uplatnit ve prospěch člověka. Čínané již víc jak před pěti tisíci lety vysvětlovali podstatu všech věcí, jevů i procesů v přírodě a ve vesmíru na principu polarity JANG a JIN. Tedy zákonem jednoty a boje prokladů.
Orientální medicína se tak velmi brzy začíná zajímat o jednotlivé části těla, přičemž ruce jako pracovní nástroj přicházejí na řadu jako jedny z prvních.
Jejich velikost, tvar, zabarvení , různé deformace na kůži a čáry na dlani se staly představiteli "životní síly". Tuto zakódovanou energii chápali Čínané ve čtyřech hlavních formách
  • zděděnou - geneticky danou
  • všeobecnou - získanou z potravy a vzduchu
  • vitální - týkající se orgánů a vnitřností
  • mentální - souhrn všech fyzických aktivit a energii
Na základě poznatků budovali své představy o ruce i Indové, Chaldejové, Tibeťané, Sumerové, Babyloňané, Egypťané, Řekové a další. Vzniklo tak rozsáhlé kulturní dědictví, ke kterému se v současné době s úžasem vracíme. Abychom konstatovali, že jak chirosofie ( moudrost v ruce) tak i chiromantie (věštění z ruky) jsou nejen životaschopná, ale i hluboce filosofická díla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama