Červenec 2017

Triky pro hezčí postavu

31. července 2017 v 13:19 | Lina |  Speciály

Silná stehna

Bytelný spodek je bytelný spodek, s tím se toho moc nenadělá. Ženy s touto disproporcí postavy ale nemusí házet flintu do žita. Stačí zdůraznit ploché bříško, úzký pas nebo vyvinuté poprsí a zacílit tak zájem okolí (mužů) na jiné partie. Je nutné držet se jednodušších střihů a méně výrazných barev. Ideální je používat stahující nohavičkové bezešvé kalhotky a punčochy zpevňující stehna.

Výrazné doplňky

Pokud máte silnější stehna, určitě si odpusťte krátké kalhoty, úzké vzorované sukně, obepínající džíny a minisukně. Živůtky končící v půli stehen také nejsou dobrou volbou. Zeštíhlí vás svislé pruhy, členění v dolní polovině těla, nízko posazené volány, splývavé široké kalhoty tmavší barvy v kombinaci se světlým topem. K odvedení pozornosti od spodní poloviny těla ideálně poslouží výrazné šátky, šály a atypická bižuterie.
Pro povolené břicho se hodí volné oblečení

Povolené břicho

Povolené břicho není až tak velký problém, jak se možná jeví. Oproti jiným partiím můžeme s břichem relativně jednoduše něco udělat. Třeba pravidelným domácím posilováním svalů, jež jsou povolené těhotenstvím, porodem nebo jenom pohodlným způsobem života. Zlepšení je viditelné v krátkém čase.
Problém je možné zmírnit stahujícími vysokými kalhotkami a oblečením volnějšího střihu. Určitě nenoste krátká obepnutá trička, lesklé materiály, nabírané nebo průsvitné halenky, sukně se sámky na břiše, těsné opasky, kabátky s vázankou v pase, dvouřadá saka a vodorovně prošité oblečení. Ideální jsou volnější topy, kalhoty a sukně s níže posazeným pasem, zavinovací sukně, kalhoty se zipem na straně, hladké šaty z tmavého úpletu nebo empírové střihy. Můžete si dovolit i lehce projmutá saka a pláště nebo klasické peleríny. A co je nejdůležitější? Cvičit, cvičit a cvičit!

Dlouhý krk

Labutí šíje je snem snad každé ženy, v některých kulturách byl ženám krk uměle a poměrně drastickým způsobem od narození prodlužován. Přesto někdy může dlouhý krk v kombinaci s plochým hrudníkem nebo úzkými rameny působit poněkud nesouměrně. Pro vylepšení dojmu zafunguje rolák nebo zkrácená délka vlasů, ideálně mikádo. Příjemně působí i kapuce, což je současný trend, už dávno nejsou pouze výsadou svrchní vrstvy oblečení, ale vtipně doplňují třeba i tílka. Také pánské košilové stojáčky nebo límce, těsně uvázané šátky a šály a rozličné obojky krk opticky zkrátí. A lodičkový výstřih - to je prostě výhra.
Krk opticky zkrátíte rolákem

Krátký krk

Pokud máte kulatý obličej, trochu silnější bradu a kratší krk, působíte zbytečně masivním dojmem. Stačí opticky prodloužit šíji pomocí hlubokého špičatého výstřihu, rozhalenky, košilových límců všitých opět do véčka nebo třeba dlouhých visacích náušnic. I vyčesané vlasy udělají zázraky. Pokud nosíte ráda šály, mějte je omotané volně kolem krku. Dlouhé šňůry korálů a perel vám tyto partie také prodlouží. Jestliže nemáte ráda přílišné zdobení, vaše krční partie zjemní i tenký řetízek.
Ať vás trápí jakákoli disproporce, vždy zůstaňte svá. Drobné nedostatky zkuste potlačit vhodně zvolenými střihy oblečení, ideálními materiály a vzory a třeba i stylovou bižuterií. Nebojte se experimentů!
A nezapomeňte - zítra si můžete přečíst, jak zamaskovat silné paže, ultrarovný chlapecký pas nebo široká či příliš útlá ramena.

Pravidla kouzel s figurkami

28. července 2017 v 13:37 | Lina |  Magie

 • Měla by obsahovat něco typického pro osobu, kterou představuje. Pokud nemůžete na nic přijít, použijte fotografii. Můžete napsat nebo vyslovit také jeho/její jméno, pozor na správné hláskování. Máte-li čas, pokuste se osobu vizualizovat, představte si jeho/její tvář. Tak se na osobu správně napojíte.
 • Zvolte byliny, oleje a vůně odpovídající vašemu záměru.
 • Vždy pracujte v magickém kruhu, především pokud provádíte léčebný rituál. Čím čistší prostředí, tím účinnější kouzlo.
 • Pracujete-li na chronickém onemocnění, nebo na vážně nemocném člověku, pamatujte, člověk neonemocní ze dne na den, a také se ze dne na den neuzdraví. Opakujte kouzlo se stejnou figurkou pro zesílení a obnovení účinku každých třicet dní, nebo když se pacientovi přitíží.
 • Po vytvoření pouta mezi figurkou a danou osobou musíte figurku dobře uschovat. Nebylo by dobré, kdyby například našel váš pes.
 • Jakmile se kouzlo naplní, deaktivujte figurku a přerušte spojení s danou osobou tak, že figurku pokropíte svěcenou vodou. Pak ji rozeberte a vše spalte. Přitom žádejte o harmonii a štěstí pro danou osobu.
 • Panenku nebo figurky aktivované pouze na vyléčené, které nejsou napojeny na danou osobu, mohou být vhodným dárkem pro přátelé a členy rodiny.
 • Panenky pro novorozené dítě obsahují charakteristické rysy obou rodičů a jsou aktivovány sedmi dary pro šťastnou budoucnost dítěte. Mnoho žen si tyto panenky bere s sebou do porodnice a pokládá je hned vedle novorozeněte.
 • Figurky na finanční zlepšení situace by měly obsahovat alespoň tři bankovky a všechny druhy mincí, které se používají ve vaší zemi, přičemž nesmí chybět jméno, bylina asociovaná s penězi a úspěchem a magnet. Panenku byste měli každý týden znovu aktivovat vůní a zaříkadlem. Na její tělo by měla být navíc přišpendlena další bankovka. Figurku dobře uschovejte ze dvou důvodů: aby jste mohli pokračovat ve své práci a aby nikdo nemohl odtrhnout peníze připevněné na tělo panenky. V takovém případě byste ji museli zrušit, spálit a vyrobit si novou.
 • Hračky v podobě zvířat můžete použít k posílení zdraví vašeho domácího mazlíčka. Nenapojujte je však na energii zvířete, protože figurky budou následně zničeny. Pouze je aktivujte k uvolnění léčebné a blahodárné energie.

Láska a romantika v čarodějnictví

26. července 2017 v 13:36 | Lina |  Magie

Když jsem se učila čarovat, získala jsem dvě cenné rady týkající se charakteru zaklínadel lásky.


Panenka a figurky neboli VOODOO

24. července 2017 v 13:34 | Lina |  Magie

Figurky jsou něco jako panenky, symbolizující danou osobu, používané pro kouzelné a duchovní účely. V historii se objevovaly téměř ve všech kulturách po celém světě. Staří Egypťané věřili v magickou moc skrytou v jistých lidech a čím mocnější člověk, tím větší životní síla: mana, neboli kouzlo.

Zaklínadlo lásky

21. července 2017 v 13:34 | Lina |  Magie

Sedm uzlů

Uzel znamená všeobecně spojení, svázání něčeho dohromady, nebo udržení nějakého stavu. Stabilita je v astrologické magii spojována se znameními Vodnáře (Vzduch), Lva(Oheň), Býka (Země) a Štíra (Voda). Zaklínadlo tedy provádíme, je-li Měsíc v některém z těchto znamení. Navíc Vzduch všeobecně urychluje události, Oheň obklopuje, Voda očišťuje a Země koření. K dosažení lepších výsledků vyvolejte všechny živly.

Jak má vypadat oltář?

19. července 2017 v 13:31 | Lina |  Magie

Tvůj oltář

Oltář je místo, kde budeš vykonávat svá kouzla, obřady a zaklínadla.
Může to být jakýkoliv prostor, kam se vejdou všechny věci.
Tady je obrázek, jak by to mělo vypadat.
Já jsem si vzala dřevěnou desku, doprostřed jsem nakreslila pentagram.
Totém - socha, já jsem si vybrala sošku malého andělíčka, kterou mi dala maminka, když jsem byla malá.
Kniha - vlastní nebo koupená ( vlastní, která je vyrobená má samozřejmě větší moc)
Vonné oleje - podle vůni, která se ti líbí
Sůl a voda - misky můžou být prázdné, plnit jen v případě kouzla, vždy nové a čisté
Nakreslený pentagram
Číše - slouží jen pro určitá zaklínadla
Alespoň jedna svíčka, jinak by měli být 4 na každé světové straně
Čarodějnická hůlka - nejlepší vlastní vyrobená (větvička ze stromu) dobrý je se podívat, jaká větvička z jakého stromu má jakou sílu.
Vonná tyčinka - zase záleží na tobě, jaká vůně ti voní.
Před úplně prvním kouzlem musíte oltář očistit, požehnat a aktivovat.

Očista oltáře

Další potřeby: červená svíce
Všechny pomůcky polož mimo oltář. Zavři oči a koncetruj se, uvolni negativní energii a připrav se: Cítím kolem sebe sílu Ducha. Tak se staň.
Červená svíci: Buď očištěn, posvěcen a požehnán ve jménu Ducha.
Zapal a drž nad oltáře: Z černé a beztvárné temnoty do svétlé existence. Zapálením svíce vnáším milost Ducha do svého života a oltáře. Ohni, provázej má přání.
Třikrát zakruž svící proti směru hodinových ručiček a říkej: Zaháním veškerou negativní energii tohoto místa. Žádné zlo ani krutost, skutečná ani imaginární se zde nestane.
Dej svíci stranou.
Vem vonnou tyčku: Vzduchu buď očištěn, posvěcen a požehnán ve jménu Ducha.
Svíci zapalte tyčku: Vzduchu, provázej má přání. Zaháním veškerou negativní energii tohoto místa. Žádné zlo ani krutost, skutečná ani imaginární se zde nestane.
Vem sůl: Země buď očištěn, posvěcen a požehnán ve jménu Ducha.
Posyp oltář solí 3x do kola a říkej: Čistím oltář solí Země. Země,provázej má přání. Zaháním veškerou negativní energii tohoto místa. Žádné zlo ani krutost, skutečná ani imaginární se zde nestane.
Polož misku vody doprostřed oltáře. Přidej 3 špetky soli prstem zamíchej proti směru. Vem hůlku a pokrop vodou a říkej: Hůlko, Buď očištěna, posvěcena a požehnána. Ve jménu Ducha. Provázej má přání.
Pokrop oltář vodou se solí: Vodo, buď očištěna, posvěcena a požehnána ve jménu Ducha. Zaháním veškerou negativní energii tohoto místa. Žádné zlo ani krutost, skutečná ani imaginární se zde nestane.
Tak Váš oltář je očištěn.
Teď ho musíte ještě požehnat a aktivovat.

Aktivace oltáře

Po směru hod. ručiček obkruž nad oltáře všechny 4 živly, umísti tyčku na východ, oheň na jih, vodu na západ a zemi na sever.
Do každého rohu kápni vonný olej a řekni zaklínadlo:
Světím Tě a žehnám, Ó posvátný oltáři, ve jménu Ducha, odpuď všechnu negativní energii
a pozitivní přitáhni. Až navěky. Tak se staň.
Prstem udělej rovnoramenný kříž nad oltářem.
Klepni na všechny 4 strany oltáře a řekni: Oltář je zpečetěn. Tak se staň.

Astrologická znamení

17. července 2017 v 13:28 | Lina |  Magie

Zvěrokruh

Dvanáct znamení zvěrokruhu ukazuje dvanáct "cest" života... Každé znamení má svůj vlastní způsob vyjádření, narození ve vyšším a nižším smyslu, nicméně záleží na každém jedinci, kterou cestu si zvolí a jak ji využije.

Svíčková magie

14. července 2017 v 13:27 | Lina |  Magie

Svíce a vosk

Svíce se v čarodějnictví, při náboženském uctívání a pro domácí účely používá více než 5000 let. V Egyptě a na Krétě se svíce z včelího vosku používaly už 3000 před Kristem. Reliéfy na starých egyptských hrobkách v Thébách zachycují první svícny. Staří Římané zapalovali svíce na počest Jiny Luciny, která údajně vládla Slunci, Měsíci a hvězdým. Tyto svíce byly vyrobeny z lněného vlákna namočeného ve vosku. Nejstarší fragment svíce v Egyptě byl nalezen ve francouzském Avignonu, pocházející z 1. st. n. l., což byl počátek éry, kdy se svíce začaly šířit ze Středozemí na evropský kontinent.

Úvod do čtení z ruky

12. července 2017 v 13:25 | Lina |  Magie

Historie Chiromantie

Dávný zájem Orientu o lidské tělo zřejmě souvisel se snahou o dokonalé poznání přírody, pochopení přírodních zákonů i života na Zemi. Z historie je dobře známa moudrost staré čínské mediíny, která se snažila studovat vesmír a dění na Zemi v těch nejširších souvislostech a takto získané poznatky vhodně uplatnit ve prospěch člověka. Čínané již víc jak před pěti tisíci lety vysvětlovali podstatu všech věcí, jevů i procesů v přírodě a ve vesmíru na principu polarity JANG a JIN. Tedy zákonem jednoty a boje prokladů.
Orientální medicína se tak velmi brzy začíná zajímat o jednotlivé části těla, přičemž ruce jako pracovní nástroj přicházejí na řadu jako jedny z prvních.
Jejich velikost, tvar, zabarvení , různé deformace na kůži a čáry na dlani se staly představiteli "životní síly". Tuto zakódovanou energii chápali Čínané ve čtyřech hlavních formách
 • zděděnou - geneticky danou
 • všeobecnou - získanou z potravy a vzduchu
 • vitální - týkající se orgánů a vnitřností
 • mentální - souhrn všech fyzických aktivit a energii
Na základě poznatků budovali své představy o ruce i Indové, Chaldejové, Tibeťané, Sumerové, Babyloňané, Egypťané, Řekové a další. Vzniklo tak rozsáhlé kulturní dědictví, ke kterému se v současné době s úžasem vracíme. Abychom konstatovali, že jak chirosofie ( moudrost v ruce) tak i chiromantie (věštění z ruky) jsou nejen životaschopná, ale i hluboce filosofická díla.

Duševní síla

10. července 2017 v 13:25 | Lina |  Magie

Psychologie z řeckého slova (psyché) = duše, duch, dech, studuje lidské chování a procesy včetně jejich vzájemných vztahů a interakcí a snaží se jej popsat, vysvětlit a předvídat.