Jak odbarvit černé vlasy?

3. června 2017 v 9:37 | Lina |  Deníček Liny
Dneska bych se ráda věnovala tomuto tématu - jak se zbavit černých vlasů, jelikož jsem nedávno stejnou změnou prošla a ráda bych svoje zkušenosti poslala dál a pomohla jiným černovláskám Smějící se

Jako první bych ráda zmínila, že jsem původně chtěla jít ke kadeřnici, šla jsem do 3 salónů ale všude mě odmítli s tím, že si to nevezmou na triko, což mě vážně dost naštvalo.
Takže jsem se tedy rozhodla o odbarvení doma. Následující body si prosím pozorně přečtěte a před barvením pečlivě rozmyslete, zda skutečně takovou změnu chcete provést.
  • VOLBA ODBARVOVAČE: nejdůležitejší je zvolit správný výrobek, pokud se chcete zbavit černé, musíte mít jasno, jak. Některé jsou slabší, některé silnější. Pokud máte černou či tmavě hnědou a vlasy si příliš nebarvíte, tj. vlasy nejsou 30x přebarvený černou, postačí slabší např. od Palette, ale pokud jste na tom stejně jako já a barvíte se na černo už 5 let a ještě celou hlavu, protože jste původně blond, takže vám ostatní vlasy světlají. Tak budete potřebovat silnější, doporučuji od SYOSSU zesvětlení o 7-9 odstínů.
  • BARVENÍ: Obarvěte se dle návodu v balení barvy, opravdu kvalitní odbarvovač poznáte podle toho, že v balení má i prášek, který se přimíchává do barvící emulze. Poté si naneste barvící směs na vlasy a určitě si čas pro umytí. A teď popíši vlastní způsob, jak jsem postupovala. 10 minut před umytí jsem si napustila trochu vody do vany, ohnula se přes vanu a namočila ruce a mírně vmasírovala trochu vody, aby směs na hlavě se trochu napěnila a odbarvila, pokud jsem toto neudělala, vlasy zůstaly černé a vůbec se neodbarvily. Takže podle mě je to nutností. Když se barvíte klasicky taky je barva "pěnová" nebo ji alespoň lehce napěníte při nanášení. A přesně tohle stejné se musí udělat i s odbarvovačem, ale díky peroxidu to nepění a tudíž se pak nic neodbarví, proto je nutné s trochou vody to napěnit.
  • NOVÁ BARVA: Prosím, abyste pečlivě vybrali barvu, kterou nanesete po odbarvení. Odstín je vcelku jedno, ale z vlastní zkušenosti vím, že po takovém odbarvení je mnohem lepší použít pouze šampón a dlouhotrvající barvu až po měsíci či dvou. Je to hlavně z toho důvodu, že odbarvením a použitím perodixu vlasy spálíte, je to pro ně strašně velká zátěž a když je na to ještě napatláte barvu stupně 3, tak vlasy strašně trpí, proto doporučuji pro odhlečení použít pouze šampón a dokoupit si vyživující sprej či olej na vlasy, abyste jim po tomto otřesném zážitku pomohli s obnovou.
Doufám, že Vám můj článek pomohl, případně dotazy do komentářů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama