Callan's method - Angličtina v Londýně

12. června 2017 v 10:37 | Lina |  Deníček Liny
Tak dnešní článek bude o kurzu angličtiny v Londýně, kam jsem chodila. Navštěvovala jsem školu v Chiswicku, což je skoro v centru Londýna.
O čem je Callan's method?
Learning English with the Callan's Method is fast and effective!
Callanova metoda je učení a zlepší angličtinu, zakládá si na intenzivě, a hlavně začít mluvit a přemýšlet v jiném jazyce. Učitel se neustále ptá na otázky, tak vy posloucháte a používáte jazyk tak hodně, jak je možné. Když mluvíte, učitel opravuje gramatické chyby a vy se naučíte hodně z toho.

Učitelé mluví docela rychle, takže se učíte porozumět normální mluvě, jak je v Anglii přirozená rychlost. Takže to znamená, že se každý musí hodně koncetrovat a to po celou dobu vyúky.
Celou dobu posloucháte angličtinu, mluvíte pouze anglicky.
Knížky jsou plné otázek a každá otázka ukazuje slovo, výraz nebo část gramatiky. Učitel celou dobu stojí a ptá se na otázky každého studenta jeden po druhém. Když nevíte odpověď, učitel Vám ještě jednou zopakuje otázku, a když ani tak nerozumíte, napoví ti, co má být odpověď (v knížce si to pak můžete dohledat co to bylo) ale jde o to mluvit, snažit se jim porozumět a navyknout si na tu angličtinu.
Jsou to otázky (pro začátečníky) typu:
Teacher: Are there two chairs in this room? (Jsou v téhle místnosti 2 židle?)
Student: No, there aren't two chairs in this room, there are twelve chairs in this room.( Ne v téhle místnosti nejsou dvě židle, v téhle místnosti je 12 židlí.)
Jak probíhá hodina?
Každá škola je jiná, ale typicky jedna vyučovací hodina má 50 minut. Skládá se z 35 minut mluvení, 10 minut na čtení a 5 minut na diktát.
Čtení a diktát jsou většinou v půlce hodiny.
Během čtení, čtete a mluvíte zatímco učitel vám pomáhá a opravuje chyby ve výslovnosti. V diktátu, je praxe psaní, vy tedy posloucháte učitele, co on říká a tady jde taky o porozumění mezi podobnými slovy ( hand/ head /heart ) a poznání třeba i z kontextu o čem to vlastně je.
Většinou ty diktáty jsou dělané z vysvětlení gramatiky, takže si to procvičíte dvojnásob.
Ke knížce, která stojí 10 liber (cca 300 Kč) dostanete i malý slovníček, kde jsou přeložena nová slovíčka z každé lekce.
Kdo byl Robin Callan?
Robin Callan vlastnil školu v Londýně na Oxford Street.
V 20 letech odešel do Itálie učit angličtinu v Salernu. Robin přemýšlel jaká je nejlepší cesta, jakou by učitelé měli učit angličtinu, když neznají rodný jazyk těch lidí.
Zůstal v Itálii a začal psát vlastní knihy o učení angličtiny. Používal to v jeho vlastních třídách následujícíh 10 let a jeho učení mělo obrovský úspěch.
Když se vrátil do Anglie, otevřel si školu v Oxford Street. Jeho metoda učení se stávala čím dál víc populární.
Můj názor:
Já jsem školu navštěvovala z jediného důvodu, abych se naučila mluvit, nebála, naučila se rychle odpovídat na otázky a zvyknout si na jejich angličtinu.
A takhle metoda mi přišla nejvíc intenzivní, protože to bylo více mluvení. Jde o to, si to nepřekládat v hlavě do vaší řeči ale hlavně přijít na ten smysl tý věty a co chce bez překladu do češtiny.
Oficiální stránky jsou www.callan.co.uk
Já jsem měla 4-týdenní kurz a stál mě 280 liber (8400 Kč) i s knížkama, není to zrovna nejlevnější ale na poměry v Londýně a ostatní školy se to vyplatí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama