Červen 2017

Jóga k vysněné postavě

30. června 2017 v 13:18 | Lina |  Speciály

Dnešní článek věnuji cvičením jógy pro vytvarování dokonalého zadečku, nohou a bříška.
Cvičením vás budou provázet Millie a Ella z Magické knihy jelikož i ony se musí udržovat v dobré kondici pro boj s démony!

Bříško s Ellou

Zadeček s Millie

Nohy s EllouBílý nebo černý anděl?

30. června 2017 v 10:26 | Lina |  Příběhy
Stojím na okraji propasti. Propasti, do které můžu spadnout. Propasti z níž není návratu. Vedle mě stojí dva andělé. Černý a bílý. Ten bílý anděl, s očima modrýma jak letní nebe, vlasy barvy slunce a úsměvem, jež s sebou nese smíření, mi otvírá svou vřelou náruč a nabízí mi konec utrpení a spokojenost.
Láká mě úsměvem do své náruče plné světla. Já vím, že s nímmi bude dobře, že zapomenu a budu šťastná. Dívám se mu do očí a toužím po tom být šťastná. Podívám se vedle sebe a vidím tam stát toho Černého anděla. Dívá se na mě smutnýma černýma očima. Havraní vlasy mu poletují ve větru kolem bledého obličeje bez úsměvu. Černá křídla noci mi nahánějí strach. Ten anděl k mě beze slova vztáhne ruku. Jak se mám rozhodnout? V očích černého anděla vidím slzy. Slzy, které nikdy neoschnou. Na jeho zápěstí vidím rány, které se nikdy nezhojí. Je bledý a špinavý. To Bílý anděl je krásný a čistý, k němu chci jít. Proč ale cítím, že by měla odejít s tím černým andělem.
Čeká mě těžká volba. Cítím bolest v srdci pro toho, kdo mě zradil. Pro člověka, který byl pro mě víc než můj život. Dala jsem mu vše i samu sebe. Nenávidím jeho i sama sebe. Cítím, jak moc chce od toho všeho pryč, natáhnu ruku k Bílému andělovi. Ohlédne se a vidí, jak Černý anděl pláče a pořád k ní vztahuje ruku. Ta křehká dlaň se třese a doufá, že ji uchopím. Nevydržím se koukat na nešťastného anděla a vrhnu se mu do náručí. Černá křídla mě zahalí, cítím, že ten anděl sdílí mou bolest. Pláčmě tak vyčerpal, že jsem usnula.
Otevřela jsem oči a oslepilo mě ostré světlo. Nevím, kde jsem. Vzpomínám si jen na žiletku a bolest v srdci. Na vanu plnou krve a na jeho hlas. Na zápěstí mám bílé obvazy a celé její tělo je těžké a bolavé. Nemůže skoro dýchat. Přežila díky černému andělovi.

Dnes stojím u okna a dívám se do noci. To temné nebe mi připomíná andělská křídla. Nebyl můj čas, neměla jsem zemřít a ten anděl to věděl. Ukázal mi, že on udělal tu chybu a odešel.Já teď vím, kde je moje místo. Vím, jaké mám poslání.
"Paní doktorko... Dívka 19 let pokus o sebevraždu." "Hned jsem tam!" Přehodím přes ramena bílý plášť a pospíchám dlouhou nemocniční chodbou. Myslím jen na svou práci a doufám, že i ona dívka si vybere černého.

Cviky

28. června 2017 v 12:51 | Lina |  Deníček Liny
Pro štíhlý pas
Lehněte si na bok. nohy pokrčte do pravého úhlu a opřete se o loket. zdvihněte pánev a zároveń vzpažte pravou ruku tak, aby stehna, boky, hlava a ruka tvořilyjednu linii. vydržte 10 sekund, pomalu spouštějte pánev těsně nad zem a znovu ji zdvihněte. opakujte 10x. Nesprávně: Hmotnost těla nepřenášejte na ramena, pokuste se rozložit ji rovnoměrně. Dbejte na přímou linii zad.
Skvělá kondice
Lehněte si na záda, nohy mírně pokrčte, kolena jsou od sebe na šířku boků. Představte si, že ze stropu visí lano, po kterém se chcete vyšplhat nahoru. přitom sahejte rukama střídavě do vzduchu. Hlava je v prodloužení trupu, dívejte se před sebe, boky nechte na zemi. Cvičte 30sekund a pak uvolněte. Opakujte 3x.
Pevné boky
Lehněte si na záda, nohy pokrčte a opřete chodidly o zem. Pravý vnější kotník opřete o levé stehno těsně pod kolenem. Levou paži natáhněte a nasměrujte k pravému koleni. Druhou ruku si dejte v týl. Zdvihejte levou část trupu směrem: za levou rukou, dokud se od země neodlepí lopatky, a vraťte se zpět. Opakujte 15x ve 3 sériích na každou stranu. Nesprávně: Netahejte trup nahoru krkem, všechno úsilí soustřeďte do břišních svalů.
Bříško jako z oceli

Lehněte si na záda a zdvihněte obě nohy tak, aby svíraly se zemí úhel asi 60°. Trup nechte na zemi. Pomalu začněte spouštět jednu nohu těsně nad zem. Vydržte 2-3 sekundy a nohy vyměňte. Bedra musí být stále přitisknutá k podložce. Opakujte 10x ve 3 sériích na každou nohu. Nesprávně: Kdo má slabé břišní svaly, začne se prohýbat v zádech, proto spouštějte nohy jen do takové výšky, kdy ještě udržíte bedra na zemi.

Protáhněte se!
Po každém cvičení a zejména po posilování je třeba namáhané svaly pořádně protáhnout.
  • Lehněte si na břicho, ruce podél těla, čelo na zemi. Opřete se o lokty a zvedejte hlavu a postupně celou horní polovinu těla. Jste-li dost pružná, zdvihněte se z loktůa opřete se o dlaně. Snažte se co nejvíce prohnout v bedrech.
  • Sedněte si na zem do tureckého sedu, záda držte rovně. Vzpažte levou ruku a nakloňte trup mírně doprava, druhou si dejte na břicho. Vystřídejte strany.
  • Lehněte si na záda, pokrčte obě nohy, rukama je chytněte pod koleny a přitáhněte k tělu. Vydržet 20 sekund.

Strach z neznámého - První práce po škole

27. června 2017 v 13:57 | Lina |  Téma týdne

Když jsem dodělala maturitu, hledala jsem práci...

Odmaturovala jsem na obchodní akademii v oboru ekonomie a účetnictví. Vždycky mě bavilo účetnictví a proto jsem se tomu chtěla věnovat i v budoucnosti.

Bohužel pro člověka bez praxe je docela těžké najít práci v oboru, nikde vás nechtějí bez zkušeností. Poštěstilo se mi ale najít práci. Měla jsem na starosti účtování faktur přijatých a spárování plateb k fakturách, které se automaticky nespárují, tj. ty, které mají špatný variabilní symbol či žádný. Účtovala jsem rovnou ve 4 firmách. Také jsem měla na starosti účetní uzávěrku, takže muselo být vše na konci měsíce v pořádku a odesílala jsem DPH přiznání každý měsíc.

Konec je vždycky začátek

26. června 2017 v 10:50 | Lina |  Deníček Liny

" Život je talíř plný sra**k, jen jde o to, jich sežrat co nejmíň."


Jak najít Timmyho a vyhrát hru THE FOREST

23. června 2017 v 10:45 | Lina |  Deníček Liny

THE FOREST - NÁVOD

Survival horror game. ( Prosím tento návod je aktuální k updatu v lednu2017. Jsou možné změny, vzhledem k verzi hry. Následující článek obsahuje spoilery.)
,,Letíte se synem letadlem, které havaruje. Vy to přežijete.. možná. Probudíte se na ostrově kanibalů a různých mutantů, kteří unesli vašeho syna. Vy ho musíte najít. Postavte si kemp, najděte jídlo a pití, ozbrojte se a vyražte do podzemních jeskyň hledat předměty a hlavně Timmyho!"

Bylinky, dřeviny a jejich využití

19. června 2017 v 13:30 | Lina |  Magie

Vedle drahokamů a kamenů můžeme jako amulety a talismany nosit také bylinky, ty očistíme, posvětíme svěcenou vodu. Stačí je pokapat a říct: Očišťuji tě od vší negativní energie tohoto světa.


Goldmail a podobné podvodné stránky

19. června 2017 v 10:35 | Lina |  Postřehy
Tento článek bych ráda věnovala reklamách na internetu, kde za proklik slibují finanční odměnu, většinou jedna reklama za 1 Kč. Pak máte různé úrovně reklam, tedy pokud seženete někoho, kdo bude klikat taky a bude vám přibývat provize, můžete se posunout na vyšší úroveň a získat reklamní emaily už za 2 Kč, do 3 úrovně za 3 Kč, atd....


The Sims 2 - jak se stát...?

16. června 2017 v 10:48 | Lina |  Deníček Liny

Jak se stát vlkodlakem

Výsledek obrázku pro the sims 2 wolf